Velikonoční sbírka 23. - 24. 3. 2010

Pomáhat je radost. I podeváté.
Již devátý ročník Velikonoční sbírky připravuje humanitární organizace ADRA. Letos se uskuteční 23. a 24. března. „Pomáhat je radost. Doufám, že si o Velikonocích udělá radost co nejvíc lidí a pomůže tak těm, kteří to potřebují,“ říká koordinátorka sbírky Tereza Svobodová.
 
Výtěžek sbírky se již tradičně dělí mezi několik českých i zahraničních projektů. Třetina peněz je určena na dlouhodobé rozvojové projekty, které si vzala pod patronát mluvčí českého ministra pro lidská práva Lejla Abbásová. Mezi ně patří například nemocnice v Keni nebo podpora zemědělské produkce v Mongolsku. Druhá třetina poputuje na konto humanitární pomoci při mimořádných událostech, jako byly loňské povodně v Čechách a na Moravě nebo letošní ničivé zemětřesení na Haiti. Tyto projekty zaštiťuje herec Divadla v Dlouhé Miroslav Táborský. Poslední část ADRA použije na projekty, které realizuje v jednotlivých regionech České republiky. Ty podpořila herečka Táňa Fischerová. Jedná se mimo jiné o podporu azylových domů, hospiců, seniorských domů nebo sítě dobrovolnických center, díky nimž vychází stovky dobrovolníků do různých zařízení a nabízí svou pomoc – ať už seniorům, dětem, zdravotně postiženým či sociálně slabým.
 
Sbírka bude probíhat v desítkách měst po celé České republice. Dárcům, za jejich drobný příspěvek do kasičky na pomoc druhým, poděkujeme malým upomínkovým předmětem. Peníze budou vybírat dobrovolníci zejména z řad studentů středních škol a mládeže, s nimiž ADRA spolupracuje.
 
Díky Velikonoční sbírce z roku 2009 mohla ADRA pomoci na mnoha místech – zejména pak podpořit azylový dům v Srbsku, který pomáhá obětem domácího násilí; přispět na rozvojový zdravotnický projekt v Keni, kde jsme již dokázali vybudovat nemocnici s porodnicí a zubní ambulancí; mohli jsme poslat peníze na humanitární pomoc po zemětřesení v Indonésii a v neposlední řadě podpořit dobrovolnické aktivity v mnoha zařízeních České Republiky.
 
Pomáhá se snáz, když na to nejsme sami, pomáhejte proto s námi J
 
Číslo účtu této veřejné sbírky je 9961 9961/0300.
 
Podpořit můžete i zasláním dárcovské sms ve tvaru: DMS ADRA na číslo 87777
Poslední aktualizace:
8.7.2019

Kontaktní údaje:
Centrum Generace, o.p.s.
Kunratice u Cvikova 73
Kunratice u Cvikova
471 55

Číslo účtu (CZK):
35-6226720227/0100
Telefon:
723 449 585
Email:
Rozlučka s Krtečkem - květen 2018 Rozlučka s Krtečkem - květen 2018 Rozlučka s Krtečkem - květen 2018 Rozlučka s Krtečkem - květen 2018 Rozlučka s Krtečkem - květen 2018 Rozlučka s Krtečkem - květen 2018
Přihlášení
Obnovení hesla
Mapa stránek
Hlavní strana
©2012 Tomáš Fúsek ml.