Jaro 2010

Markéta Tallerová – čerstvá držitelka ceny Thálie v časopise Divadla F.X.Šaldy XAVER: „ Zpívání je jedna z nejkrásnějších lidských činností“.

Leden: Zkoušky pokračují i v zimě. V teple centra pomalu roztáváme, při zpívání se hodně zahříváme i čajem. Vypilo se ho už … no hodně. Noste čaj!!!!
A hned v prvních lednových dnech se Zdeně narodila Jonanka. Gospel-miminko č.2. Třetí miminko je už v očekávání.
24. ledna - ekumenický koncert kostelních sborů - jsme byli poslední a nejlepší z jejich hlediska. Jediní v jednotném oblečení a jediní bez not. Podle Petra  atheisti sedmi dnů se snažili  o rozpumprlíkování. Skoro marně.

Únor - Zpívání ke svatbě v červeném kostele a hned druhý den Valentýnské mecheche  – v ještě úplně nedokončeném sále. První provedení nových  skladeb s vynikající Petrou a báječným Mlandem, raut se spoustou dobrot, soutěže, hosté, tombola a od toho dne i nová členka – Lucka. Oslavili jsme třetí narozeniny gospelu.

Březen – v sobotu 13. března slavnostní otevření zrekonstruovaného sálu  Od časného odpoledne nás mořil na zkoušce Radek Steinert a k večeru vypukl koncert. Za jazzový klub vystoupil pouze saxofonista – zaúřadovala chřipka. Mezi účinkujícími se blýskla naše nejmladší členka Adélka - s kamarádkou zpívají duet v Německu v Mozartově opeře Kouzelná flétna – předvedly bezchybně.  Jana Houdková zazpívala svůj song a téměř beze zkoušení zazpívali krásnou píseň Radek Steinert a Petra Štěpánková.  A na závěr jsme vystoupili my. Trochu i mezi nás vlítla chřipka – ale zpívali jsme s texty i bez textů, a na video nás nahrával profesionál – televizák  Honzík.
Koncem měsíce jsme zpívali v Horní Libchavě. Kostel potřeboval velké opravy. Rozebrané varhany, chystala se spousta velkých a menších investic a oprav. Zimu nám zpříjemnila velmi milá mladá kostelnice ve velké farské kuchyni. Zpívalo se nám moc pěkně, poprvé vystoupil Tumi se svým rapováním, Radka dokázala vyhnat lidi z lavic a roztancovat kostel.  My – převážně atheisté jsme ukazovali, jak se dá v kostele zpívat.
Vybíráme už nejen na Rubu, ale dětem do slamových škol na batohy.
Pozor!!! V gospelu  řádí nebezpečný bacil!!!! Další dvě děvčata jsou těhotná.

Duben - první půle měsíce měsíce byla ve znamení Workshopu. Upřesňovaly se písně, chystaly se texty. V pátek odpoledne se dostavili první Maranaťáci z Prahy, lektorky Kačka a Veronika a další  účastníci. Všichni dostali oranžové zpěvníky a už se začalo s učením a zkoušením. Do večera jsme něco zvládli, v sobotu se pokračovalo celý den a v neděli dopoledne už hlasivky vypovídaly službu. Ale z Prahy přijeli další Maranaťáci a jely se všechny písně i se sóly. Po obědě jsme se už přesunuli do Malého divadla a chystal se podvečerní koncert. Okolo  15 hodiny se začaly objevovat nové tváře – další várka Pražáků. Zkoušeli jsme – na pódiu bylo pro sbor málo místa. S tolika zpívajícími jsme nepočítali. Ale nějak jsme se vešli a mohl začít koncert.
Sál Malého divadla byl téměř plný, bylo prodáno      lístků.  Nejenom rodinní příslušníci, ale i diváci z liberecké veřejnosti. Poněkud dravý styl  koncertu určila početní převaha kapely, sólistů i ostatních zpěváků z Prahy. A pro některé návštěvníky a i pro starší zpěváky jsme byli moc nahlas. Ale koncert měl úspěch, sami jsme to mohli posoudit na hbitě vyrobeném DVD se záznamem z koncertu (J.Honzík). Opět máme v repertoáru nové hezké skladby, a i mezi účastníky workshopu jsme získali  posilu do altu Petru IV.(Gabarovou) a do sopránu Marcelu. Ufffff!!!! Ale byl to záhul!!!
Koncem měsíce dubna se narodilo třetí miminko – Andree Dedince – holčička Babetka.

Květen – ve znamení koncertů, 5.května v jazzklubu v kavárně DELTA, sváteční odpoledne 8.května jsme zpívali v Domově důchodců ve Vratislavicích,  týden na to 15.5. v kostele v Kytlici a ve středu 19. 5. jsme to trochu rozjuchali v Plaze. Úspěch byl všude, snad jen v zakouřené kavárně DELTA se zpívalo hůř. V Domově důchodců ve Vratislavicích nám vděční obyvatelé předvedli, že i oni dovedou hezky zpívat. V Kytlici jsme se v duchu pozdravili s Miroslavem Horníčkem. Uvolněné a veselé vystoupení v pasáži v PLAZE pro nás znamenalo slušný zájem liberecké veřejnosti a do budoucnosti snad i nové zpěváky. Zatím pouze oťukávají. Počkáme – v září uvidíme.

Červen – po deštivém a studeném jaru konečně nastaly letní dny. Už nás čeká jenom Svatojánské gospelování - závěrečný páteční koncert v nemocnici. Ve středu 23.června jsme se sešli  abychom zavzpomínali na uplynulé středy, pátky i společná vystoupení. Výjímečně  někdy něco zavrzalo, trošku zaskřípalo, ale daleko víc bylo úspěchů, radosti, že můžeme zpívat a být spolu. Dočkali jsme se už tří gospel miminek, Magda, Zdena a Andrea mezi nás přináší své děti Matouška, Johanku a Babetku. Malá Lenka a Helička už čekají na brzký zázrak zrození a nedivte se - další těhotenství už  je oznámené. Petra ke svým dvěma holčičkám – snad to bude kluk.
(Ne bacil, ale epidemie tu řádí.)
Opět vítáme nové členy. Denisu a Slávku.
Ale budeme se i loučit. Mlando, náš černý sólista úspěšně ukončil studia a vrací se domů do Jihoafrické republiky. A stejně tak i čertík Tumi. Také on úspěšně ukončil studia a odlétá domů do JAR.  Blahopřejeme jim k promoci, přejeme jim  zdraví, štěstí, v osobním, i profesním životě a ať si někdy na nás vzpomenou . Máme je  rádi a slzičky při loučení byly od srdce.
Na Rubu a batůžky jsme od začátku roku vyzpívali téměř 10 tisíc korun.

Přeji všem hezké léto, odpočiňte si, načerpejte síly do dalšího školního roku.
A když budete mít chuť a čas, přijďte si i o prázdninách vždy ve středu od 17 hodin do Centra zazpívat.
PROČ?
Protože zpívání je jedna z nejhezčích lidských činností.
nv

Kontaktní údaje:
Centrum Generace, o.p.s.
Kunratice u Cvikova 73, 47155

Zkoušky Gospel Generation: aktuálně nemáme zkušebnu.

Pro více informací nás kontaktujte na telefonu či e-mailu.
Telefon:
723 449 585
Email:
Přihlášení
Obnovení hesla
Mapa stránek
Hlavní strana
©2012 Tomáš Fúsek ml.